ילדת ? מזל טוב! הסתיימה לה חופשת הלידה ועכשיו את אמורה לחזור לעבודה?

נשים רבות עומדות בפני דילמה מול המעסיק לאחר חופשת הלידה וחשות אי נוחות רבה בשלבי החזרה לעבודה לאחר חופשת הלידה. אז מה מותר ומה אסור בכל הנוגע להתנהלות מול עובדת שחוזרת מחופשת הלידה ואיך תדעי לעמוד על זכויותייך-הכל במאמר שלפנייך.

לאחר שנסתיימה לה חופשת הלידה נשים רבות מחפשות מסגרות לילד ומצפות לשוב לעבודה למשרתן.

ומה לעשות אם ממש לפני שאת אמורה לחזור לעבודה קיבלת הודעה שאת מפוטרת ? מה לעשות במצב של פיטורים לאחר חופשת לידה?

חוק עבודת נשים קובע באופן מוחלט כי יש איסור לפטר עובדת לאחר חופשת הלידה.

מטרת החוק- לשלב חזרה נשים לאחר לידה בשוק העבודה בתפקידים שהיו להן קודם ולמנוע פיטורי נשים לאחר לידת ילד- מצב המהווה אפלייה ופוגע בשוויון הזכויות.

שובה של העובדת לאחר חופשת הלידה לעבודה מכילה היבטים נפשיים ותעסוקתיים וגם היבטים של כבוד העובדת וכבוד האדם.

לצערנו, למרות הוראות החוק, נשים רבות מוצאות את עצמן במצב בו לאחר חופשת הלידה מודיע לה המעסיק כי בפועל  "אין להן לאן לחזור" – או שתפקידן נפס או שאין בהן צורך יותר, ברור ומובן כי הודעה שכזו פוגעת ביכולתה של האשה להשתלב חזרה בשוק העבודה שכן אם המעסיק אצלו עבדה קודם לכן אינו מוכן לקבלה כאם לילד קטן- מי כן יקבל אותה לעבודה חדשה עם תינוק?

זה המקום לציין כי המונח "חופשת הלידה", אינו מיוחס רק לחופשת הלידה הקבועה בחוק, אלא גם למצבים של עובדות שהאריכו את חופשת הלידה לתקופה נוספת באישור המעביד.

פיטורים לאחר חופשת לידה – איך תוכלי לבחון את זכויותייך?

תקופת ההריון והלידה הם תקופות משמעותיות אצל כל משפחה, אולם מבחינת עובדות רבות טומנת תקופה זו מתחים מול המעביד במיוחד בנוגע לאורך חופשת הלידה והחזרה לתפקיד לאחר חופשת הלידה.

עובדות רבות שומעות מהמעסיק עוד טרם הלידה אמירות כגון "מתי את מתכוונת לחזור", "האם תחזרי בכלל", , האם את מתכוונת לקחת הארכה של חופשת הלידה" – וכל זאת עוד טרם הלידה.

אין ספק כי שאלות אלו מפעילות לחץ לא הוגן על עובדת שעדיין לא ילדה ולא יכולהצלצפות מראש תמיד את צעדיה.

עוד נאמר כי מעסיקים רבים אף מנהלים שיח כזה מול העובדת גם במהלך חושפת הלידה עצמה.

נשים רבות "נקרעות" בין הצורך והרצון להישאר תקופה נוספת בבית עם התינוק- והכל בגלל הפחד ש"לא יהיה להן לאן לחזור".

אם קיבלת הודעה במהלך חופשת הלידה או לאחר שנסתיימה תקופת חופשת הלידה והמעסיק הודיע לך כי התפקיד שלך אינו פנוי או שאינו משיב אותך לעבודתך  – עלייך לקבל ייעוץ משפטי פרטני בנוגע למצב המשפטי ולזכויות שלך!

חוק עבודת נשים קובע כי אין לפטר אשה לאחר חופשת לידה – בגלל הלידה , ולכן על מנת לפטר אותך לאחר חופשת הלידה המעסיק יצטרך לפנות אל משרד העבודה והרווחה אל הממונה על חוק עבודת נשים ולבקש היתרלפיטורייך בתקופה זו.

על הליך ההיתר בפני הממונה – תוכלי לקרוא כאן.

כאשר המעביד מבקש היתר לפטר עובדת בהריון או לאחר חופשת לידה, משרד העבודה והרווחה מעביר אלייך את הבקשה על מנת שתציגי את תגובתך ועמדתך.

לעיתים את יכולה לכתוב תגובה בעצמך אולם ברוב המקרים כדאי שעורך דין מטעמך יכתוב את תגובתך וינחה אותך לקראת התחקיר במשרד העבודה על מנת שבאמת תוכלי לשוב לעבודתך.

מבחינת הטענות המשפטיות שיש להעלות כדי למנוע את ההיתר לפיטורייך, עוה"ד יעלה טענות משפטיות שימנעו את קבלת ההיתר ויכריחו את המעביד להשיב אותך לעבודתך או לחלופין לתת לך פיצוי כספי הולם.

המעסיק נדרש להוכיח למשרד העבודה מדוע החליט לפטר דווקא אותך? מה הסיבות לפיטורים? והכי חשוב להוכיח כי הפיטורים אינם קשורים לכך שילדת או ששהית בחופשת הלידה.

כך למשל פיטורייך מסיבה שהמחליפה שלך שמילאה את תפקידך כשהיית בחופשת לידה- נקלטת לעבודה במקומך- אינה סיבה לגיטימית ואסור לפטר אותך בגלל סיבה זו.

רוצה לשמוע קצת יותר? נתקלת במצב דומה? נשמח לעמוד לשירותך לשיחת ייעוץ ללא עלות בכדי להבין את מצבך!

ליווי משפטי במקרים של פיטורי עובדת אחרי חופשת לידה

פוטרת לאחר חופשת הלידה? מעוניינת לברר מהם תנאי זכאותך לפיצויים? מעוניינת להמשיך בעבודה ולא מקבלת את עול הפיטורים? לא יודעת איך להתמודד על הבקשה של המעביד במשרד העבודה הורווחה? זהו בדיוק הזמן לפנות אל עורך דין העוסק בדיני עבודה, ולהסתייע בשירותיו.