התקשרו לייעוץ ראשוני 03-6399334

אז מה המושג

אבטלה הוא מצב של חוסר תעסוקה לאדם שהיה מועסק קודם לכן. בתקופת האבטלה המוגדרת בחוק זכאי עובד שפוטר לתשלום דמי אבטלה מיד עם פיטוריו. ועובד שהתפטר צריך להמתין 90 ימים מסיום העבודה ויוכל לאחר מכן לקבל דמי אבטלה. דמי האבטלה ניתנים לפי גיל העובד ומספר הילדים עד גיל 18 בהתאם לתקופה הקובעה בחוק הביטוח הלאומי
אפלייה הינה מצב של העדפה בין אנשים או עובדים על רקע מסוים דוגמת- מין העובד (גבר/אשה), מצב משפחתי (העדםת נשואה על פני גרושה), גיל (העדפת עובד צעיר על פני מבוגר ) וכד' יודגש כי החוק מונה רשימה של מצבי אפלייה אולם הרשימה אינה סגורה וגם אפלייה על רקע דעה פוליטית או דת תהווה אפלייה
התפטרות היא מצב אקטיבי בו העובד עוזב את עבודתו. ההתפטרות יכולה לבוא לידי ביטוי במכתב בו העובד מודיע על רצונו לעזוב את העבודה, באקט בפועל בו העובד אינו מגיע יותר לעובד, או אינו חוזר ממחלה או מחופשה.
חל"ת - חופשה ללא תשלום העובד נמצא בביתו ואינו מקבל תשלום מהמעביד אולם יחסי העבודה עדיין מתקיימים. יש לוודא בתקופות חל"ת האם מופרשים דמי ביטוח לאומי בכדי שהעובד יהיה מכוסה במקרי ביטוח, והאם נשמרות הזכויות בקרן הפנסיה.
מחלה היא מצב רפואי בו בהתאם לאישור רפואי העובד מוגבל ואינו יכול להתייצב לעבודה. אישור רפואי של רופא אינו חיישב לפרט את מצבו הרפואי של העובד שכן העובד זכאי לפרטיות וסודיות המידע הרפואי הנוגע אליו. העובד יכול להציג את האישור למעביד בדיעבד.
פיטורים הם מצב בו המעביד אומר לעובד שהוא מפסיק את עבודתו. פיטורים חייבים להיות אקט אקטיבי שהמעביד נקט כנגד העובד. עובד אינו יכול לומר שהוא "מפוטר" אם המעביד לא פיטר אותו. ניתן לפטר באקט בפועל כמו לומר לעובד "לך ואל תחזור", במכתב פיטורים, בהליך מסודר כולל שימוע וכד'.. יש מקרים בהם הפיטורים הינם "שלא כדין" לדוגמה- פיטורים בגלל גיל העובד, פיטורים בגלל שעובדת הודיעה על הריון וכד'.

לייעוץ ראשוני ללא עלות השאירו את הפרטים ונחזור אליכם:

  אתר "זכותון"- הוקם על ידי עוה"ד שרון טייץ בשנת 2009.

  זהו האתר המקיף ביותר לזכויות עובדים בעבודה בישראל, ייעוץ, ייצוג וליווי עובדים בהליכים משפטיים מול המעסיק, גישור בוררות, עריכת הסכמי עבודה , ייעוץ מס , יעוץ בנושאי ביטוחי עובדים, וביטוח לאומי- אצלנו מקבל העובד שרות כולל ומקיף בכל התחומיםץ

  האתר הוקם על ידי עורכת הדין שרון טייץ מומחית ותיקה בדיני עבודה וזכויות עובדים, שכיהנה כנשיאת מעגל נשים עולמי וניהלה את הארגון המונה כ 50,000 חברות ב 45 מדינות משך 3 שנות כהונתה.

  עו"ד שרון טייץ, פעילה חברתית למען קידום האישה וזכויות נשים ועובדים בישראל, הקימה עשרות פרויקטים התנדבותיים ברחבי העולם החל מתאי שירותים לנערות בהודו, בארות מי שתייה באתיופיה, ועד למעונות לנשים מוכות ברחבי העולם.

  בנוסף, מכהנת עו"ד טייץ כחברה בועדות הלסינקי לאישור ניסויים בבני אדם והגנה על זכויות החולה, מרצה באוניברסיטת אריאל- בעלת תואר שני במשפטים, תקשורת ומדעי המדינה.

  האתר מספק לכם העובדים- שירותי ייעוץ, ייצוג, גישור ובוררות בכל תחומי דיני העבודה ויחסי העבודה מידי עורכי דין מובילים בתחום דיני העבודה.

  אתר זכותון שייך למשרד עורכי דין מוביל בארץ, המתמחה בתחום יחסי העבודה ודיני העבודה בישראל, ומעניק שירות משפטי אמין, דיסקרטי ומהיר ללקוחותיו.

  המשרד מספק שירותי דיסקרטי, יעיל אמין ומקצועי לכל העובדים במשק בכל בעיה במסגרת יחסי העבודה או סיומם.

  איזה שירותים תוכל לקבל במשרדנו:

  1. שירות משפטי כולל ומקיף בדיני עבודה – עו"ד שרון טייץ
  2. שירות ביטוח – פנסיה גמל והשתלמות מידי סוכני ביטוח מומחים בתחום
  3. שירות יועץ מס- תיאומי מס ובקשות החזר לעובדים
  4. שירותי רואה חשבון – הגשת דוחות ושומות
  5. התמודדות מול המוסד לביטוח לאומי – אחוזי נכות, ועדות רפואיות, תביעות וקצבאות – עו"ד מומחים בתחום הביטוח הלאומי

  שאלות תשובות נפוצות אנחנו עונים

  כאן תופיע כותרת משנה לורם אפסום

  לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית. סת אלמנקום ניסי נון ניבאה. דס איאקוליס וולופטה דיאם. וסטיבולום אט דולור, קראס אגת לקטוס וואל אאוגו וסטיבולום סוליסי טידום בעליק. קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק. קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי.